Ponad 41 mln zł dla wielkopolskich gmin popegeerowskich

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił listę gmin, które otrzymały wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do wielkopolskich samorządów, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, trafi pula środków w wysokości ponad 41 mln zł.

pieniądze dopłaty bezpośrednie zaliczki
Ponad 41 mln zł dla wielkopolskich gmin popegeerowskich

Decyzją premiera ogólnopolski budżet funduszu dla gmin popegeerowskich zwiększono z 250 do 340 mln zł. Jest to znaczący impuls do realizacji inwestycji tzw. pierwszej potrzeby w gminach popegeerowskich. W Wielkopolsce na liście pozytywnie zaopiniowanych wniosków znalazły się 94 samorządy. Gminy za pośrednictwem wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego otrzymają wsparcie na łączną kwotę 41 mln 450 tys. zł.

Na co można przeznaczyć wsparcie?

Dla przykładu w powiecie wągrowieckim w gminie Gołańcz za kwotę 150 tys. złotych wyremontuje się świetlicę wiejską w Czesławicach. W powiecie międzychodzkim w miejscowości Chrzypsko Wielkie wymianie ulegnie instalacja wodociągowa. W Łabiszynku (pow. gnieźnieński) wymieniona zostanie zdegradowana nawierzchnia drogi prowadząca do bloków będących kiedyś w zarządzie PGR.

Gminy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych za uzyskane fundusze mogą sfinansować budowę, rozbudowę lub przebudowę kanalizacji sanitarnej lub lokalnych oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją oraz przepompowni ścieków, dróg wewnątrz miejscowości, chodników, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych, świetlic, oświetlenia wewnątrz miejscowości, remiz strażackich i innych.

Wykaz gmin objętych wsparciem

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Płatności w ramach ekoschematów obszarowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na 5 marca 2024 r. zaplanowała realizację przyznanych rolnikom płatności w ramach ekoschematów obszarowych w kampanii 2023 r. Agencja...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics