Ponad ćwierć tony marihuany ukryto w ogórkach

Poznańscy i szczecińscy funkcjonariusze policji przechwycili narkotyki warte ponad 10 mln złotych. Narkotyki były ukryte w workach kontenerowych z ogórkami.

Ponad ćwierć tony marihuany ukryto w ogórkach Fot. Policja Wielkopolska
Ponad ćwierć tony marihuany ukryto w ogórkach Fot. Policja Wielkopolska

Wartość zarekwirowanego ładunku wynosi ponad dziesięć milionów złotych

Ponad ćwierć tony marihuany ukrytej w ogórkach zabezpieczyli policjanci zajmujący się ściganiem handlarzy narkotyków. Wartość zarekwirowanego ładunku wynosi ponad dziesięć milionów złotych. W związku z tą sprawą do aresztu trafiło dwóch poznaniaków. Grozi im 12 lat więzienia. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Pod kilkuset kilogramową warstwą ogórków ukryte były sprasowane pakiety marihuany

Policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie kilka dni temu przeprowadzili operację przechwycenia dużego ładunku narkotyków. W pod poznańskiej Mosinie na terenie jednej z posesji zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się przeładunkiem towaru z naczepy ciągnika siodłowego do towarowego busa. W workach typu Big Bag znajdowały się świeże ogórki. Pod olbrzymią warstwą warzyw handlarze ukryli sprasowane pakiety marihuany.

Wewnątrz Big Bagów znajdowała się marihuana o łącznej wadze ponad 250 kg

Funkcjonariusze zespołu  realizacyjnego po przejrzeniu całego ładunku ogórków znaleźli kilkaset sprasowanych, foliowych paczek. Wewnątrz znajdowała się wysokiej jakości marihuana o łącznej wadze ponad 250 kg. Policjanci zajmujący się tą sprawą oszacowali, że rynkowa wartość narkotyków w tej postaci wynosi ponad dziesięć milionów złotych.

Ponad ćwierć tony marihuany ukryto w ogórkach Fot. Policja Wielkopolska
Ponad ćwierć tony marihuany ukryto w ogórkach Fot. Policja Wielkopolska

Wszystko zaczęło się od telefonu policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie do kolegów z poznańskiego wydziału antynarkotykowego. Z przekazanych informacji wynikało, że na terenie naszego regionu może znajdować się spora ilość narkotyków. Po sprawdzeniu tych wiadomości, kiedy wszystko zaczęło się układać w całość, poinformowano Prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Policjanci wszczęli śledztwo.

Tir ze zwierzętami w rowie. Padło 40 świń

Akcja dokładnie zaplanowana

Zaplanowano akcję zatrzymania wytypowanych osób i kontroli wynajmowanej posesji. Realizacja sprawy nastąpiła w środę. Po wejściu zespołu realizacyjnego na wytypowany teren zatrzymano dwóch mężczyzn w trakcie przeładunku towaru z naczepy do samochodu dostawczego. Zatrzymani mężczyźni są poznaniakami w wieku 31 i 34 lat. Obaj w przeszłości przewijali się w różnych sprawach kryminalnych.

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, na podstawie materiałów dowodowych, przestawił mężczyznom zarzuty posiadania narkotyków w dużej ilości i udziału w obrocie tymi środkami. Za tego rodzaju przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd z Poznaniu aresztował obu podejrzanych.

Źródło i fot.: Policja Wielkopolska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here