Producenci czarnych porzeczek i wiśni! Składajcie wnioski o przyznanie wsparcia

Producenci czarnych porzeczek i wiśni mogą już składać wnioski o przyznanie wsparcia. Wysokość wsparcia wyniesie 410 zł za 1 hektar takich upraw i będzie realizowane w formie tzw. pomocy de minimis.

 

\"rolnictwo,
 

Tegoroczne ceny skupu czarnych porzeczek i wiśni były w tym roku bardzo niskie i nie pokrywały nawet kosztów ich produkcji. Aby zrekompensować straty producentów tych owoców wynikające z tej sytuacji Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie wypłacała im wsparcie.

Wniosek o przyznanie pomocy (PDF) – otwórz  

Formularz informacji przedstawiany przy ubieganiu się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie – otwórz

Film instruktażowy – otwórz (film znajduje się na końcu artykułu).

Aby otrzymać taką pomoc, trzeba wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go we właściwym biurze powiatowym Agencji ze względu na miejsce zamieszkania bądź siedzibę producenta rolnego. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o otrzymanej  pomocy de minimis w ciągu ostatnich trzech lat lub oświadczenie, że nie korzystało się z takiego wsparcia. Ponadto, trzeba również przedstawić oświadczenie o powierzchni, jaką zajmowały w 2014 roku owocujące uprawy czarnej porzeczki i wiśni.

Czasu jednak jest niewiele. Na wypełnienie wniosku i jego złożenie ARiMR daje rolnikom tylko 6 dni – do 15 października. Dlatego apelujemy do wszystkich plantatorów – składajcie wnioski, przekazujcie też swoim kolegom po fachu informacje o możliwości uzyskania wsparcia!

\"rolnictwo,
Sadzenie nowych sadzonek odmiany jubilejnaja kopania w gospodarstwie Państwa Adamiak w Kucharach-Skotnikach (pow. płoński)

Linki do wniosków znajdują się na początku artykułu i poniżej. Zachęcamy też do obejrzenia filmu instruktażowego. Pani Karolina Witka-Wilczek z Departamentu Wsparcia Krajowego ARiMR w sposób bardzo przystępny wyjaśnia, jak producenci czarnych porzeczek i wiśni powinni wypełnić wniosek o przyznanie pomocy w 2014 r.
 

Wniosek o przyznanie pomocy (PDF) – otwórz  

Formularz informacji przedstawiany przy ubieganiu się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie – otwórz

Film instruktażowy – otwórz (film znajduje się na końcu artykułu).

Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Policjanci pomogli rannemu łabędziowi

Krótki pościg, schwytanie, udzielenie pomocy i opatrzenie rany, a następnie przewiezienie radiowozem do lecznicy – tak wyglądała nocna interwencja piaseckich policjantów, którzy pomogli rannemu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics