Producenci czarnych porzeczek i wiśni! Składajcie wnioski o przyznanie wsparcia

Producenci czarnych porzeczek i wiśni mogą już składać wnioski o przyznanie wsparcia. Wysokość wsparcia wyniesie 410 zł za 1 hektar takich upraw i będzie realizowane w formie tzw. pomocy de minimis.

 

\"rolnictwo,
 

Tegoroczne ceny skupu czarnych porzeczek i wiśni były w tym roku bardzo niskie i nie pokrywały nawet kosztów ich produkcji. Aby zrekompensować straty producentów tych owoców wynikające z tej sytuacji Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie wypłacała im wsparcie.

Wniosek o przyznanie pomocy (PDF) – otwórz  

Formularz informacji przedstawiany przy ubieganiu się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie – otwórz

Film instruktażowy – otwórz (film znajduje się na końcu artykułu).

Aby otrzymać taką pomoc, trzeba wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go we właściwym biurze powiatowym Agencji ze względu na miejsce zamieszkania bądź siedzibę producenta rolnego. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o otrzymanej  pomocy de minimis w ciągu ostatnich trzech lat lub oświadczenie, że nie korzystało się z takiego wsparcia. Ponadto, trzeba również przedstawić oświadczenie o powierzchni, jaką zajmowały w 2014 roku owocujące uprawy czarnej porzeczki i wiśni.

Czasu jednak jest niewiele. Na wypełnienie wniosku i jego złożenie ARiMR daje rolnikom tylko 6 dni – do 15 października. Dlatego apelujemy do wszystkich plantatorów – składajcie wnioski, przekazujcie też swoim kolegom po fachu informacje o możliwości uzyskania wsparcia!

\"rolnictwo,
Sadzenie nowych sadzonek odmiany jubilejnaja kopania w gospodarstwie Państwa Adamiak w Kucharach-Skotnikach (pow. płoński)

Linki do wniosków znajdują się na początku artykułu i poniżej. Zachęcamy też do obejrzenia filmu instruktażowego. Pani Karolina Witka-Wilczek z Departamentu Wsparcia Krajowego ARiMR w sposób bardzo przystępny wyjaśnia, jak producenci czarnych porzeczek i wiśni powinni wypełnić wniosek o przyznanie pomocy w 2014 r.
 

Wniosek o przyznanie pomocy (PDF) – otwórz  

Formularz informacji przedstawiany przy ubieganiu się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie – otwórz

Film instruktażowy – otwórz (film znajduje się na końcu artykułu).

Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PIM: Produkcja mleka nie będzie wydajna bez odpowiedniego dobrostanu

Tylko zwierzęta zdrowe, utrzymywane w dobrych warunkach środowiskowych są w stanie zapewnić wysoką produkcję - podkreśla dr hab. inż. Mariusz Bogucki, prof. PBŚ, kierownik...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics