Promocja PROW 2007-2013 w serialu \”Ranczo\” sukcesem ARiMR

Unia Europejska wysoko oceniła przygotowaną przez ARiMR promocję PROW 2007 – 2013

Kampania promująca Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w piątej transzy popularnego serialu  "Ranczo" , przygotowana przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zakwalifikowana została do finału konkursu na najlepszy innowacyjny projekt komunikacyjny dotyczący rolnictwa i rozwojowi obszarów wiejskich (CAP COMMUNICATION AWARDS 2012).

O tej decyzji Departament Komunikacji Społecznej został poinformowany przez Dyrekcję ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich  Komisji Europejskiej – organizatora Konkursu z okazji przypadającego w tym roku 50-lecia Wspólnej Polityki Rolnej.

W piątej części serialu "Ranczo", emitowanej w 2011 r.  wykorzystano tzw. idea placement. W każdym z 13 odcinków V transzy, wpleciono wątki związane z wdrażanym przez ARiMR Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Pomysł na taką właśnie popularyzację PROW 2007 – 2013 w całym społeczeństwie okazał się wielkim sukcesem, bowiem każdy  odcinek piątej serii "Rancza" oglądało średnio 6,65 mln widzów. Ten nowatorski i bardzo skuteczny sposób informowania o tym Programie został zgłoszony przez Departament Komunikacji Społecznej w październiku 2012 r. do konkursu CAP COMMUNICATION AWARDS 2012.  

Już samo zakwalifikowanie kampanii promocyjnej o PROW 2007 – 2013 do finału konkursu CAP COMMUNICATION AWARDS 2012, jest dla ARiMR sukcesem. Prowadzi bowiem do wpisania tej kampanii, przez Dyrekcję Generalną ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej, do bazy danych, która zawiera najlepsze projekty w dziedzinie społecznego komunikowania. W ten sposób innowacyjną promocję przygotowaną przez ARiMR, będą mogli poznać mieszkańcy całej UE.

Kolejnym krokiem Jury będzie wybór trzech najlepszych projektów w każdej kategorii konkursowej. Promocja PROW 2007 – 2013 w serialu "Ranczo" startuje w kategorii komunikacja innowacyjna.  Laureaci zostaną powiadomieni o decyzji komisji 19 listopada, a uroczysty finał konkursu na najlepszy projekt komunikacyjny WPR, odbędzie się 10 grudnia 2012 roku w Brukseli. Wtedy, po głosowaniu w którym wezmą udział wszyscy, którzy dotarli do finału tego konkursu, wyłonieni zostaną zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
 

Poprzedni artykułRolnicy w Sejmie
Następny artykułTakich cen cukru dawno nie było!

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Inflacja stopuje. NBP podał najnowsze dane

Jak podał Narodowy Bank Polski w lipcu 2022 r. inflacja po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 9,3 proc. r/r. Wskaźnik CPI w analizowanym...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,554ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE