Promocja PROW 2007-2013 w serialu \”Ranczo\” sukcesem ARiMR

Unia Europejska wysoko oceniła przygotowaną przez ARiMR promocję PROW 2007 – 2013

Kampania promująca Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w piątej transzy popularnego serialu  "Ranczo" , przygotowana przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zakwalifikowana została do finału konkursu na najlepszy innowacyjny projekt komunikacyjny dotyczący rolnictwa i rozwojowi obszarów wiejskich (CAP COMMUNICATION AWARDS 2012).

O tej decyzji Departament Komunikacji Społecznej został poinformowany przez Dyrekcję ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich  Komisji Europejskiej – organizatora Konkursu z okazji przypadającego w tym roku 50-lecia Wspólnej Polityki Rolnej.

W piątej części serialu "Ranczo", emitowanej w 2011 r.  wykorzystano tzw. idea placement. W każdym z 13 odcinków V transzy, wpleciono wątki związane z wdrażanym przez ARiMR Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Pomysł na taką właśnie popularyzację PROW 2007 – 2013 w całym społeczeństwie okazał się wielkim sukcesem, bowiem każdy  odcinek piątej serii "Rancza" oglądało średnio 6,65 mln widzów. Ten nowatorski i bardzo skuteczny sposób informowania o tym Programie został zgłoszony przez Departament Komunikacji Społecznej w październiku 2012 r. do konkursu CAP COMMUNICATION AWARDS 2012.  

Już samo zakwalifikowanie kampanii promocyjnej o PROW 2007 – 2013 do finału konkursu CAP COMMUNICATION AWARDS 2012, jest dla ARiMR sukcesem. Prowadzi bowiem do wpisania tej kampanii, przez Dyrekcję Generalną ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej, do bazy danych, która zawiera najlepsze projekty w dziedzinie społecznego komunikowania. W ten sposób innowacyjną promocję przygotowaną przez ARiMR, będą mogli poznać mieszkańcy całej UE.

Kolejnym krokiem Jury będzie wybór trzech najlepszych projektów w każdej kategorii konkursowej. Promocja PROW 2007 – 2013 w serialu "Ranczo" startuje w kategorii komunikacja innowacyjna.  Laureaci zostaną powiadomieni o decyzji komisji 19 listopada, a uroczysty finał konkursu na najlepszy projekt komunikacyjny WPR, odbędzie się 10 grudnia 2012 roku w Brukseli. Wtedy, po głosowaniu w którym wezmą udział wszyscy, którzy dotarli do finału tego konkursu, wyłonieni zostaną zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uproszczenia w Zielonym Ładzie wchodzą w życie 25 maja br. Co się zmienia?

25 maja br. wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, wprowadzające zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej, które dotyczą Zielonego Ładu. Rozporządzenie zostało opublikowane...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics