Pytanie dnia: Co znaczy ubycie w SOL?

Dzięki rozbudowanym narzędziom SOLa, zwierzęta można zarówno przyjmować jak i usuwać – czyli ubywać. Co prawda w przypadku ubycia nie ma tak wyeksponowanego instrumentu jak z przyjmowaniem zwierząt – nie oznacza to jednak, że nie da się tego zrobić.

STADO ONLINE
STADO ONLINE foto:stadoonline.pl

W celu ubycia zwierzęcia, należy wejść w jego kartę, a następnie wybrać zakładkę obrót. Pod niebieską ramką z danymi sztuki, pojawią się trzy kafelki: „Przenieś”, „Na opas” i „Ubycie”. Jako, że omawianą funkcją jest ubycie – wybieramy ostatni prostokąt z tym napisem.

Po wejściu w kafelek, wyświetli się formatka do uzupełnienia zdarzenia – do obowiązkowych należy wypełnienie daty ubycia oraz jego powodu. Opcjonalnie można podać również miejsce ubycia zwierzęcia. Jako ostatnie pole widnieje notatka – również nieobowiązkowa.

Zwierzę zostało ubyte – usunięte z gospodarstwa. Ale – nadal można je znaleźć w zwierzętach archiwalnych. Dlaczego? Dobrze wiedzieć, czy niektóre zwierzęta nie zostały nieopatrznie wykreślone. Co wtedy?

Dopóki ubycie jest „świeże” i nie zostało jeszcze przekazane na wykazie zdarzeń – to nic wielkiego się nie stało. Wystarczy odnaleźć zwierzę w archiwum, ponownie wejść w zakładkę obrót i edytować to zdarzenie za pomocą niebieskiego kwadracika z trzema kropkami – pojawi się wtedy jedna opcja do wyboru – „zmień ubycie”.

Po wybraniu jej, wyświetli się wypełniona formatka ubycia – a w prawym dolnym rogu szary przycisk „usuń”. W celu skasowania ubycia, wybieramy go.

Gotowe. Zwierzę znów ma status aktualne.

W sytuacji gdy ubycie zostało zarejestrowane już dawno – przynajmniej wcześniej niż ostania próba – należy się skontaktować z naszym SOL Asystentem – wtedy należy przywrócić zwierzę z miejsc oddalonych bardziej niż archiwum SOLa i wymaga to zaangażowania większej liczby osób.

Jednak – nic nie jest nie do odkręcenia – wystarczy próbować, a jak się nie udaje – to pytać.
A jest kogo 🙂 . Pozostajemy do dyspozycji – jak zawsze pod numerem 22 290 00 92 oraz na czacie.

Źródło: Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Program „Czyste Powietrze” na nowych zasadach. Co się zmienia?

Program „Czyste Powietrze” ma zapewnione trwałe, stabilne, wieloletnie źródło finansowania. Dzięki temu ponad 145 tys. polskich rodzin otrzyma wsparcie, zostanie wymienionych ok. 111 tys....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics