Rośliny lepiej odżywione. INTERMAG wprowadza nowatorskie nawozy

Seria innowacyjnych nawozów mikroelementowych Amino Ultra powiększy portfolio firmy INTERMAG. Nowatorska formulacja nawozów oparta o naturalny transporter mikroelementów – glicynę, została opracowana w odpowiedzi na zmiany klimatu na świecie oraz związane z nim coraz trudniejsze warunki uprawy.

Amino Ultra, nawozy, nawozy dolistne, Intermag, glicyna, cynk, miedź, mangan, żelazo

Ostatnie lata nie były łatwe dla rolników. We znaki dała się szczególnie susza i gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Te stresujące dla roślin czynniki spowodowały znaczne spadki rentowności produkcji rolniczej. Dlatego w odpowiedzi na zmieniające się klimatyczne warunki gospodarowania firma INTERMAG wprowadza jeszcze w tym roku do sprzedaży serię innowacyjnych nawozów mikroelementowych Amino Ultra przeznaczonych do wszystkich upraw.

– Na ten sezon przygotowaliśmy cztery produkty: Amino Ultra Zn-24, który zawiera 240 g cynku; Amino Ultra Mn-22, który zawiera 220 g manganu; Amino Ultra Fe-20, który zawiera 200 g żelaza i Amino Ultra Cu-24, który zawiera 240 g miedzi – mówi dr Radosław Wilk, kierownik ds. rozwoju biznesu INTERMAG.

Nowatorska formulacja tych nawozów została oparta o naturalny transporter mikroelementów – glicynę, która jest najmniejszym, ale najbardziej mobilnym i najszybciej wchłanianym przez rośliny aminokwasem.

Dlatego Amino Ultra aplikowane nalistnie są szybciej i efektywniej przyswajane niż standardowe nawozy mikroelementowe.

Dr Wilk zauważa, że nawozy te są wyjątkowo skuteczne nawet w warunkach silnego stresu. Mają wysoką koncentrację składników (nawet 60% wyższą w porównaniu do standardowych chelatów), co daje ultraszybki efekt odżywiania. Poza tym charakteryzują się wysoką wydajnością i pozwalają na osiąganie lepszych efektów biologicznych przy jednoczesnym niższym koszcie aplikacyjnym na hektar. Dzięki formie ultragranulatu nie pyli się i nie zbryla, zapewnia natomiast doskonałą rozpuszczalność i mieszalność z innymi agrochemikaliami. A pełna biodegradowalność produktu została potwierdzona przez jednostki badawcze.

– Największą przewagą tego produktu jest ultraszybkie odżywienie. Dlaczego? Bo cząsteczki Amino Ultra są czterokrotnie mniejsze od cząsteczek standardowych chelatów. Poza tym jest to mechanizm zaadoptowany z natury, a więc jest to molekuła, którą roślina po prostu zna – wyjaśnia ekspert.

Skuteczność nawozów potwierdzają także rolnicy, u których były one testowane.

Mamy coraz gorsze warunki do aplikacji nawozów, a wymagania nowych odmian pod względem mikroelementów są coraz wyższe. INTERMAG ze swoimi nawozami Amino Ultra idealnie wpisuje się w potrzeby nowoczesnego rolnictwa, pomagając nam, rolnikom sprostać nowym wyzwaniom – mówi Jan Kępa, rolnik z Dolnego Śląska, który stosował nawozy w swoich uprawach.

Z badań przeprowadzonych przez INTERMAG wynika, że efekt odżywienia jest większy o ok. 60 proc. Chociaż zdarza się, że ta skuteczność jest dużo wyższa.

Jeden z eksperymentów przeprowadziliśmy w uprawie sałaty. Okazało się, że dzięki Amino Ultra przyswajalność żelaza wzrosła o 59 proc., cynku o 49 proc., a miedzi aż o 212 proc. A trzeba zaznaczyć, że doświadczenie to wykonaliśmy w warunkach stresowych – mówi Wojciech Kępka – specjalista ds. badań biologicznych INTERMAG.

Preparaty Amino Ultra należy stosować w okresach intensywnego wzrostu i rozwoju roślin. Dawki nie są duże: w zależności od produktu i uprawy od 0,1 do 0,7 kg/ha.

Nawozy te dopiero wchodzą na polski rynek, ale już od czterech lat są świetne znane rolnikom w Ameryce Południowej. Z powodzeniem stosują je farmerzy w Meksyku, Brazylii i Ekwadorze.

– Tamtejsi gospodarze podkreślają, że Amino Ultra pozytywnie wpływają na stan odżywienia roślin, a składniki pokarmowe dostarczane są szybko i efektywnie. Jesteśmy przekonani, że Amino Ultra to szansa dla rolnictwa na rynkach najbardziej wymagających, tam gdzie sezon wegetacyjny trwa praktycznie cały rok – mówi Anna Konieczny z działu handlu zagranicznego INTERMAG.

Kamila Szałaj

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − 12 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,894ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

W tym roku zarejestrowano o 39 proc. więcej nowych ciągników niż rok wcześniej

W listopadzie br. zarejestrowano 1064 szt. nowych ciągników. To mniej o 124 szt. niż przed miesiącem, ale to wciąż kolejny miesiąc, kiedy ilość rejestracji...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE