Ruszyła akcja przeciwko hejtowaniu rolników

Ruszyła kampania #HejHejterze! przeciwko mowie nienawiści wobec rolników. „Gwałcą krowy”, „znęcają się nad kurami”, „niszczą środowisko”- czy naprawę tacy są polscy rolnicy?

W telewizji nie milkną echa kolejnych hejterskich afer, a rolnicy przecierają oczy ze zdumienia po hasłach, jakie wybrzmiały podczas XI Kongresu Kobiet.

24 września rusza kampania #HejHejterze! Jej celem jest pokazanie rzeczywistości, z którą na co dzień muszą mierzyć się polscy rolnicy. Osoby związane z rolnictwem doskonale wiedzą, że to właśnie rolnicy są pierwszymi i prawdziwymi obrońcami praw zwierząt. To oni, przestrzegają rygorystycznych norm i przepisów związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej aby w pełni dbać o posiadaną ziemię, wody gruntowe, jak i całe środowisko.

Niestety okazuje się, że to za mało… Osoby nieposiadające wiedzy na temat rolnictwa czy hodowli, budują wśród opinii publicznej przekonanie, że rolnictwo jest czymś złym i wyniszczającym, a osoby z nim związane – złe do szpiku kości. Czy budowanie w mediach nieprawdziwego, zakłamanego obrazu polskiego rolnictwa wynika wyłącznie z niewiedzy? Czy jest to celowe wprowadzanie w błąd konsumentów? Jakie mogą być skutki hejtu wylewającego się na rolników? Na te pytania odpowiada kampania przygotowana przez Fundację Polska Ziemia, w której głos zabierają prawdziwi rolnicy.

– Osoby związane z rolnictwem doskonale wiedzą, że to właśnie rolnicy są pierwszymi i prawdziwymi obrońcami praw zwierząt. To oni, przestrzegają rygorystycznych norm i przepisów związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej, aby w pełni dbać o posiadaną ziemię, wody gruntowe, jak i całe środowisko – czytamy w komunikacie wydanym przez Fundację Polska Ziemia.

Redakcja AgroNews

1 KOMENTARZ

  1. tak, znają się niektórzy jak sędzina w sądzie rejonowym w krakowie, gdy wydała wyrok (na wniosek “paniusi, która się wprowadziła na wieś) dla pszczelarza, by zlikwidował pasiekę ponieważ pszczoły żądlą, pasieka została uratowana przez innych pszczelarzy, natomiast sąd apelacyjny cofnął wyrok “znającej rolnictwo” sędziny i ule wróciły na swe mijesce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here