Samochód z bydłem w rowie. 2 sztuki padły

Samochód przewożący 20 sztuk bydła wjechał na grząskie pobocze i osunął się do rowu. Interweniowała straż pożarna. 2 sztuki bydła w wyniku odniesionych obrażeń padło i zostało przekazano do utylizacji.

Samochód z bydłem w rowie. 2 sztuki bydła padło

06 lipca 2022r. przed godziną 12-stą do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego przewożącego około 20 sztuk bydła w miejscowości Klonów, gmina Łączna, powiat skarżyski. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że samochód ciężarowy przewożący około 20 sztuk bydła jadący w stronę Psar, wjechał na grząskie pobocze i osunął się do rowu. Szczęśliwie pojazd nie wywrócił się na bok tylko został mocno przechylony.

Po dokładniejszym rozeznaniu w sytuacji kierujący działaniem ratowniczym poprosił o zadysponowanie na miejsce zdarzenia ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego z JRG 1 Kielce, który umożliwi wyciągnięcie ciężarówki z rowu.

Samochód z bydłem w rowie. 2 sztuki bydła padło

Oczekując na przyjazd ciężkiego sprzętu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zabezpieczyli pojazd przed przewróceniem się za pomocą lin, drabin i podpór. Na miejsce zdarzenia przybyła także Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna, która zbadała zwierzęta. 18 sztuk bydła zostało zabrane w dalszą drogę przez podstawiony pojazd zastępczy. Niestety 2 sztuki bydła w wyniku odniesionych obrażeń padło i zostało przekazano do utylizacji.

W zdarzeniu brało udział w sumie 10 zastępów PSP i OSP  w sile 34 osób. W tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Kielce”.

Opracowanie: asp. Rafał Maciejczak – oficer prasowy KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: mł. bryg. Rafał Surdy  – JRG Skarżysko-Kamienna

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ciąg dalszy podwyżek cen w sklepach. W lipcu padł kolejny dwucyfrowy wynik

Analiza ponad 31 tys. cen detalicznych wykazała, że w lipcu br. zakupy w sklepach były droższe średnio o 18,6% niż rok wcześniej. Zdrożały wszystkie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE