Śmierć podczas podczepiania rozsiewacza nawozów do ciągnika

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na jednej z posesji w Ulhówku. 60-letni właściciel gospodarstwa został przygnieciony podczas podczepiania rozsiewacza nawozów do ciągnika rolniczego. Pomimo podjętej reanimacji, życia mężczyzny niestety nie udało się uratować.

Śmierć podczas podczepiania rozsiewacza nawozów do ciągnika

Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku przy pracy w rolnictwie, do którego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Ulhówek.

Rolnik zmarł na miejscu

„Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 60-letni właściciel gospodarstwa, będąc w stodole, podczas podczepiania do swojego ciągnika rolniczego rozsiewacza nawozów, został przygnieciony przez ramiona podnośnika hydraulicznego zamontowanego w ciągniku. Pomimo podjętej reanimacji, życia mężczyzny niestety nie udało się uratować. Na skutek poniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.

„Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. Decyzją Prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem badań sekcyjnych” – dodaje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.

Skradziony ursus C-360 wraz z przyczepą został odzyskany

W związku ze zbliżającym się sezonem prac polowych, już teraz policja apeluje o ostrożność i rozsądek podczas przygotowywania i korzystania z maszyn rolniczych. Większość zagrożeń i nieszczęśliwych wypadków można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.
Źródło i fot.: Policja Lubelska

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kraksa na Dolnym Śląsku: Ciężarówka przewożąca mleko na boku

We wtorek 28 listopada 2023 roku w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics