Spadki na giełdowym rynku zbóż i oleistych

W piątek kukurydza, soja i oleje roślinne straciły w Chicago na wartości po tym jak pojawiły się informacje, że Biały Dom rozważa złagodzenie dla rafinerii obowiązków mieszania biopaliw. Pszenica i canola taniały, ponieważ na północnych równinach USA i na południu Kanady pojawiły się bardzo potrzebne i większe od oczekiwań deszcze.   

Spadki na giełdowym rynku zbóż i oleistych
Spadki na giełdowym rynku zbóż i oleistych

Cały czas uczestnicy rynku analizują najnowszą prognozę podaży i popytu opublikowaną w czwartek przez USDA. Główne zmiany polegały na podniesieniu szacunków amerykańskiego eksportu kukurydzy i w mniejszym zakresie pszenicy w starym sezonie. W obu przypadkach skutkowało to mniejszymi zapasami na koniec tego sezonu (ceny kukurydzy wzrosły po publikacji raportu). Równocześnie podniesiono amerykańskie zapasy soi na koniec tego sezonu (soja zareagowała spadkiem notowań).

Rosną prognozy tegorocznej produkcji pszenicy w UE

Analitycy USDA skorygowali w dół brazylijskie zbiory kukurydzy (obecny sezon). W prognozie na nowy sezon podniesione zostały (w stosunku do maja) zbiory pszenicy u głównych producentów i eksporterów tego zboża (USA, UE, Rosja, Ukraina).

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło cen: www.barchart.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + dziesięć =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Pijany traktorzysta zakleszczony pod traktorem

Szybka pomoc policjantów z posterunku w Kadzidle oraz ratowników medycznych uratowała życie traktorzyście, który w Jazgarce wjechał do rowu i został przygnieciony przez ciągnik...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE