Spotkanie z premierem Morawieckim albo protest! Związki rolnicze stawiają ultimatum

4 stycznia w siedzibie NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych w Warszawie odbyły się spotkanie rolniczych związków, w której uczestniczyli Tomasz Obszański, Aleksander Tadych, Adrian Wawrzyniak i Łukasz Zbonikowski (wszyscy z Solidarności RI), Adam Olszewski (OPZZRiOR), Alina Ojdana i Jan Lupa (ZZR KORONA) oraz Daniel Alain Korona, były prezes Elewarru, współpracującego z ZZR KORONA. Wcześniej Solidarność RI spotkała się z innymi związkami m.in. ZZR Samoobrona i ZZR Ojczyzna.
Rolnicze związki chcą spotkania z premierem Morawieckim

Spotkanie dotyczyło spraw związanych z rolnictwem, w szczególności rynku zbóż i rzepaku, importu zbóż z Ukrainy, spadku hodowli trzody chlewnej. Podkreślano zaobserwowaną bezradność ministra rolnictwa, zasłanianie się Unią Europejską, biurokratycznymi odpowiedziami na zgłaszane postulaty.

NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych wystąpiło do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne spotkanie, przy czym uzgodniono wspólny w nim udział związków i przedstawienie wspólnej listy postulatów.

Co czeka rolników w 2023 roku?

Strony uzgodniły, że podobne międzyzwiązkowe spotkania będą się odbywać regularnie.

17 stycznia 2022 r. odbędzie się protest polegający na przejazdy traktorów i blokady punktów granicznych. Protest może zostać odwołany, jeżeli w międzyczasie nastąpi spotkanie z premierem i uzgodnienia w zakresie rolniczych postulatów.

Źródło: ZZR KORONA

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics