Strażacy uwolnili krowę, która wpadła do szamba

11 lutego 2022 roku przed godziną ósmą Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację, że w miejscowości Grabówka krowa wpadła do zbiornika na gnojowicę.

Strażacy uwolnili krowę, która wpadła do szamba
Strażacy uwolnili krowę, która wpadła do szamba Fot.: mł. kpt. Tomasz Sworowski

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz OSP KSRG Wyszyny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że krowa wpadła do pustego podziemnego zbiornika na gnojowicę zlokalizowanego na zewnątrz za budynkiem inwentarskim. 

Krowa wpadła do szamba

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ustalono, że krowa ważąca około 500 kg wpadła do zbiornika przez niezabezpieczony otwór. Z uwagi na niewielki otworów w porównaniu do gabarytów krowy,  strażacy musieli w pierwszej kolejności powiększyć otwór w zbiorniku, a następnie przy pomocy pasów i ładowarki teleskopowej należącej do sąsiada wydostali krowę na zewnątrz, gdzie przejął ją właściciel. KDR z PSP, właściciel gospodarstwa i przedstawiciele UMiG Budzyń skontaktowali się z kilkoma weterynarzami z prośbą o niezwłoczne przybycie na miejsce zdarzenia – weterynarz nie dojechał w trakcie działań ratowniczych. Właściciela pouczono o konieczności zabezpieczenia otworu.

Pożar ciągnika rolniczego z instalacją gazową

W działaniach trwających dwie godziny brało udział 5 zastępów straży pożarnej w sile 12 strażaków.  

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Sworowski
Źródło: PSP Chodzież

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE