Tritikonazol w nowej zaprawie jeszcze tej jesieni. Sprawdź

Rozpoczął się sezon zasiewów ozimin. Producenci zbóż mogą w tym roku skorzystać z nowej zaprawy fungicydowej, opartej na solidnej i sprawdzonej już substancji –  tritikonazolu. Firma INNVIGO uzyskała właśnie rejestrację środka TRITER 050 FS do zaprawiania ziarna siewnego pięciu gatunków zbóż.

\"rolnictwo,

Pod koniec sierpnia środek TRITER 050 FS uzyskał rejestrację. Fungicyd ten, przeznaczony do zaprawiania ziarna, oparty jest o bardzo solidną i sprawdzoną substancję z grupy triazoli – tritikonazol. Substancję tę można z powodzeniem stosować w małych dawkach przeciwko patogenom znajdującym się w środku ziarniaka i na jego powierzchni.

TRITER 050 FS można stosować przeciw chorobom przenoszonym przez glebę i nasiona w pszenicy ozimej i jarej, pszenżycie ozimym, życie oraz jęczmieniu jarym.

W pszenicy ozimej zapobiega występowaniu chorób takich jak: śnieć cuchnąca pszenicy, śnieć gładka pszenicy, fuzaryjna zgorzel siewek, pleśń śniegowa zbóż i traw (ograniczenie występowania).

Z kolei w pszenżycie i życie ozimym można ją stosować przeciwko fuzaryjnej zgorzeli siewek i pleśni śniegowej zbóż i traw.

Środek ma także rejestrację w zbożach jarych.

W pszenicy jarej chroni ziarniaka przed śniecią cuchnąca pszenicy i przed fuzaryjną zgorzelą siewek.

Natomiast w jęczmieniu jarym  TRITER stosuje się przeciwko chorobom takim jak: głownia pyląca jęczmienia, pasiastość liści jęczmienia, fuzaryjna zgorzel siewek, plamistość siatkowa jęczmienia (ograniczenie występowania).

Jak zapewnia Mariusz Michalski z INNVIGO, TRITER 050 FS będzie dostępny w handlu jeszcze tej jesieni.

Poza TRITEREM, firma zarejestrowała jeszcze jeden środek zawierający tritikonazol o takich samych właściwościach – Tresser 050 FS.

Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zwyrodnialec strzelał z wiatrówki do kotów! Grozi mu więzienie

Wschowscy kryminalni zatrzymali 72-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim strzelał do kotów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics