UWAGA hodowcy loch i prosiąt

Wielkopolska Izba Rolnicza przypomina hodowcom loch i prosiąt o możliwości uzyskania pomocy finansowej z ARiMR.

UWAGA hodowcy loch i prosiąt
UWAGA hodowcy loch i prosiąt

Do 29 kwietnia br. w biurach powiatowych ARiMR można składać wnioski o dofinansowanie w wysokości 1000 zł za każde 10 prosiąt. Limit pomocy to 500 tys. dla jednego producenta trzody.

Pomoc skierowana jest do gospodarstw, które zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

O dofinansowanie mogą ubiegać się  właściciele mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw, którzy na dzień 15 listopada 2021 r. prowadzili gospodarstwo, w którym utrzymywali świnie, a w okresie od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. urodziło się lub urodzi w nim minimum 10 prosiąt.

O pomoc do danej sztuki można się ubiegać tylko jeden raz

Wnioski można złożyć osobiście, przesłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP lub nadać przesyłką rejestrowaną w placówce Poczty Polskiej. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu do Agencji.

Więcej informacji można uzyskać w biurach powiatowych oraz na stronach internetowych ARiMR.

L. Ryszewska
WIR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skutki susz nie są natychmiastowe, narastają powoli

Skutki susz nie są natychmiastowe, ale narastają powoli, i szczególnie odczuwalne są w rolnictwie przez obniżenie plonów wielu gatunków roślin uprawnych - ocenił dr...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE