Wywrotka ciężarówki z jabłkami. Groźny wypadek pod Nowym Sączem

W Olszance w Małopolsce tir przewożący jabłka przewrócił się na bok. Cała jezdnia, rów i pobliska łąka zapełniły się jabłkami.

Wywrotka ciężarówki z jabłkami. Groźny wypadek pod Nowym Sączem

22 lutego o godzinie 5.22 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Olszanka zadysponowane zostały do działań w Olszance.

Wywrotka ciężarówki z jabłkami. Groźny wypadek pod Nowym Sączem

Jabłka w rowie i na łące

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na boku częściowo na jezdni znajdował się przewrócony ciągnik siodłowy Scania wraz z naczepą, w której przewożone były jabłka. Ładunek znajdował się częściowo w rowie oraz w naczepie a pozostała część rozsypana na łące. Samochodem ciężarowym podróżował sam kierujący, który w chwili przybycia Straży Pożarnej znajdował się poza pojazdem oraz nie uskarżał się na żadne dolegliwości bólowe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, kierowaniu ruchem wahadłowym oraz oświetleniu terenu działań.

Kolizja ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym w Strzałkowie, zboże na drodze

Z informacji uzyskanych od kierowcy samochodu ciężarowego wynikało, że zestaw (ciągnik siodłowy plus naczepa) zostaną usunięte przez firmę prywatną dysponującą dźwigiem, którą kierowca zorganizował we własnym zakresie. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Źródło i fot.:Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu

 

 

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics