Polski Ład: Nowe rozwiązania dla rolników

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda towarzyszył premierowi Mateuszowi Morawieckiemu podczas wizyty w rodzinnym gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim. Podczas zorganizowanej w gospodarstwie konferencji prasowej premier Morawiecki zapowiedział w ramach Polskiego Ładu nowe rozwiązania dla rolników.

Z wizytą w rodzinnym gospodarstwie rolnym – nowe rozwiązania dla rolników w Polskim Ładzie dla rolnictwa
Z wizytą w rodzinnym gospodarstwie rolnym – nowe rozwiązania dla rolników w Polskim Ładzie dla rolnictwa

Dajemy rolnikom możliwość sprzedaży produktów na terenie całej Polski. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana. Będą też nowe rozwiązania w zakresie ubezpieczeń – poinformował szef rządu i dodał, że w ramach Polskiego Ładu mają się znaleźć także rozwiązania związane z ubezpieczeniami działalności rolniczej, które mają pomóc gospodarzom chronić się przed skutkami klęsk żywiołowych.

– Wsparcie polskiego rolnictwa w ramach Polskiego Ładu jest jednym z elementów, na którym najbardziej nam zależy. Musimy walczyć o to, aby polskie rolnictwo w świadomości Polaków było niezmiernie ważne. Bezpieczeństwo żywnościowe jest jednym z podstawowych celów naszej polityki – zapewnił minister Grzegorz Puda.

Konsumenci coraz częściej wybierają polską żywność

Prezes Rady Ministrów apelował też o zwracanie uwagi na pochodzenie kupowanych produktów i zachęcał do kupowania polskiej żywności.

– Drodzy obywatele, zwracajcie uwagę na to, jakie produktu kupujecie – zdrowa, polska żywność to jest nasza duma. Nasz rząd zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie i to jest nasz cel – podkreślił premier Morawiecki.

Premier deklarował, że rząd będzie zabiegał o to, żeby zarówno pieniądze z budżetu państwa, jak i środki wynegocjowane w Unii Europejskiej przeznaczyć na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa.

Minister Grzegorz Puda zauważył, że polscy konsumenci coraz częściej kupują produkty polskiego pochodzenia.

To bardzo dobrze, ale żeby te produkty mogły coraz częściej pojawiać się na półkach sklepowych, musimy wspierać polskich rolników i polskie rolnictwo – mówił minister Grzegorz Puda.

Minister powiedział, że rząd czyni starania, by młodzi ludzie chcieli pozostać na wsi i tu prowadzić gospodarstwa, aby mogli się rozwijać.

Przygotowujemy ustawę o rodzinnych gospodarstwach rolnych, aby mogli korzystać z dodatkowych środków, aby to wsparcie dla małych i średnich gospodarstw było jeszcze większe, będziemy pomagali również dużym. Chcemy również, aby w ramach Polskiego Ładu dla rolnictwa już od stycznia podnosić kwoty dotyczące dopłaty do paliwa do każdego hektara, przypomnę, że jest to 10 procent – powiedział szef resortu rolnictwa .

Organizacje rolnicze apelują o pomoc do premiera Morawieckiego

Właścicielami rodzinnego gospodarstwa rolnego, które odwiedzał dziś premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem Grzegorzem Pudą są Elżbieta i Tomasz Putzowie. Są oni kolejnym już pokoleniem prowadzącym to gospodarstwo.

Źródło i fot.: MRiRW

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Płatności w ramach ekoschematów obszarowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na 5 marca 2024 r. zaplanowała realizację przyznanych rolnikom płatności w ramach ekoschematów obszarowych w kampanii 2023 r. Agencja...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics