Żegnamy F&N Agro, witamy Nufarm!

14 grudnia 2015 roku w Warszawie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca działalność nowej firmy Nufarm Polska Sp. z o.o.

Firma F&N Agro Polska Sp. z o.o. od 1 listopada tego roku staje się częścią międzynarodowej grupy Nufarm i od tego momentu działa pod nazwą Nufarm Polska.

Pozycję i cele firmy Nufarm w ujęciu globalnym w Europie przedstawił Hugo Schweers – Executive General Manager Nufarm Europe.

 

\"rolnictwo,
Hugo Schweers – Executive General Manager Nufarm Europe

 

Podkreślił,  jak ważne w dzisiejszym rolnictwie są  innowacyjne rozwiązania zmierzające do zwiększenia wydajności w tym sektorze. Hugo Schweers zaznaczył również silną pozycję Polski:  „Polska staje się ważnym punktem na rolniczej mapie Europy, a nowinki technologiczne są częścią tego rolnictwa”.

Nufarm zostało założone w  Melbourne w Australii w połowie lat 50. XX wieku. Od tego czasu firma systematycznie i konsekwentnie się rozwijała, wychodząc na różne rynki. Aktualnie jest obecna w Australii, Nowej Zelandii, Azji, Europie i obu Amerykach, gdzie zatrudnia łącznie niemal 3500 osób.

Ma zarejestrowanych ponad 2100 produktów w ponad 100 krajach. Czyni to z Nufarm jedną z 10 największych korporacji agrochemicznych na świecie. Dostarcza ona rolnikom w różnych zakątkach globu nie tylko skuteczne i sprawdzone środki ochrony roślin, ale także innowacyjne rozwiązania oraz wsparcie techniczne.

Jak podkreślił podczas konferencji Hugo Schweers: „Firma Nufarm działa już w 25-30 krajach,(w tym od niedawna w Polsce),  w których oferuje pełną gamę rozwiązań dla klienta. Na całym świecie mamy zarejestrowanych 380 produktów i 270 aktywnych składników – dodał”.

Hugo Schweers zaznaczył również mocne strony portfolio, z którego może czerpać polski rynek. Główne segmenty, w których Nufarm skupia swoją działalność, to zboża, kukurydza, uprawy specjalne, użytki zielone, zaprawy nasienne i non-crop sektor (kolej, przemysłowe tereny postindustrialne), oferując tu sprawdzone środki ochrony roślin, innowacyjne rozwiązania i wparcie techniczne.

Nufarm ma w Europie trzy zakłady produkcyjne. Największy mieści się w Wyke (UK), pozostałe w Gaillon (Francja) i Linz (Austrii). We wszystkich lokalizacjach zajmujemy się tworzeniem mieszanin, formulacji, pakowaniem i dystrybucją.

"Nufarm to ogromny potencjał tradycji, doświadczeń, badań i technologii, które chcemy przenieść na grunt Polski" – mówi Manfred Weiser, General Manager Nufarm Polska.

 

\"rolnictwo,
Manfred Weiser, General Manager Nufarm Polska

 

Manfred Weiser zaprezentował sytuację branży na rynku polskim oraz przedstawił schemat organizacyjny firmy. Zaznaczył, że do tej pory F&N Agro dystrybuowało produkty firmy FMC jak i NuFarm: „Przy przejściu z F&N Agro na Nufarm Polska zyskaliśmy więcej produktów – podkreślił”.

 

\"rolnictwo,
od lewej: Piotr Daniel, dyrektor marketingu Nufarm Polska, Manfred Weiser, General Manager Nufarm Polska

 

Dyrektor przedstawił również cele NuFarm w Polsce,  m.in.: wprowadzanie do 4-5 produktów w roku, zwiększenie udziału w rynku do 5%, oferowanie rolnikom sprawdzonych, ekonomicznie opłacalnych rozwiązań, rozwój sprzedaży nasion (kukurydzy i rzepaku), oraz nawozów dolistnych.

 

\"rolnictwo,
Manfred Weiser, General Manager Nufarm Polska

 

„Chcielibyśmy być dobrym partnerem dla polskiego rolnictwa, dystrybutorów i rolników" – podsumował Manfred Weiser.

 

\"rolnictwo,
 


Tekst i fot.: MN
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śmierć podczas prac polowych: Rębak wciągnął kobiecie rękę

05.04.2024 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych. Rębak wciągnął kobiecie rękę. Do zdarzenia zostali zadysponowani...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics