Złodziej ukradł 2 pługi ciągnikowe. O jego losie zadecyduje sąd

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 27-latka, który ukradł 2 pługi ciągnikowe w Palowicach. Sprawca poruszał się koparko-ładowarką, którą wcześniej także ukradł. Dodatkowo mężczyzna kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, a w czasie kontroli policjanci ujawnili przy nim środki odurzające. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Złodziej ukradł 2 pługi ciągnikowe. O jego losie zadecyduje sąd

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali sprawcę kradzieży koparko-ładowarki oraz 2 pługów ciągnikowych. Jak się okazało, sprawca próbował uciekać kierując koparko-ładowarką, którą wcześniej także ukradł. Gdy został zatrzymany, mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające. Dodatkowo w trakcie wykonywanych czynności policjanci odkryli, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyzna próbował uciekać, jednak bezskutecznie

27-letni mężczyzna najpierw dokonał kradzieży koparko-ładowarki na terenie Knurowa, a następnie za jej pomocą ukradł 2 pługi z okolic Palowic. W trakcie wykonywanych czynności policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach najpierw znaleźli porzucone pługi, które od razu zostały zabezpieczone, a następnie w toku poszukiwań zatrzymali w Bełku sprawcę powyższych czynów. Mężczyzna początkowo próbował uciekać, jednak bezskutecznie. Mundurowi zatrzymali go i doprowadzili do jednostki Policji. Na tym jednak nie koniec jego długiej listy przewinień.

W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy mężczyźnie środki odurzające. Ponadto ustalili, że 27-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. O jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP w Rybniku

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śmierć podczas prac polowych: Rębak wciągnął kobiecie rękę

05.04.2024 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych. Rębak wciągnął kobiecie rękę. Do zdarzenia zostali zadysponowani...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics