Ciężarówka przewożąca odpady poubojowe zatrzymana. Przewoźnik srogo ukarany

Ponad 24 tony odpadów z oczyszczalni ścieków oraz ubojni, przewożono w nieszczelnej naczepie. Ciężarówkę zanieczyszczającą jezdnię odpadami, wykluczyli tymczasowo z dalszej jazdy inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca uszczelnił naczepę, ale nie uniknął mandatu. Konsekwencje finansowe grożą również przewoźnikowi.

Ciężarówka przewożąca odpady poubojowe zatrzymana. Przewoźnik srogo ukarany

W piątek (7 lipca), na ekspresowej „trójce” koło Skwierzyny, patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli polską ciężarówkę, którą przewożono odpady. Inspektorzy podjęli interwencję po sygnale od kierowcy osobówki, który jechał za zestawem. Mężczyzna poinformował kontrolerów, że z ciężarówki wycieka na jezdnię substancja o nieprzyjemnym zapachu.

Podczas czynności kontrolnych stwierdzono, że zestaw przewozi prawie 24,5 t osadów pochodzących z oczyszczalni ścieków i odpadów poubojowych. Ciecz wydostawała się przez niewielki otwór w tylnej burcie naczepy. W celu zatrzymania wycieku, kierowca doraźnie zaślepił otwór za pomocą śruby.

Transport mrożonek zatrzymany. Kierowca musiał zapłacić 12 tysięcy zł kaucji na poczet kary!

Mandat za zanieczyszczenie drogi

Inspektorzy ukarali kierowcę mandatem za zanieczyszczanie drogi. Kary finansowej może spodziewać się również jego pracodawca. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne z ustawy o transporcie drogowym. Grozi mu 10 000 złotych kary. O wycieku odpadów z naczepy zostali powiadomieni również przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Źródło o fot.: GITD

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W pogodzie szaleństwo. Idzie duże ocieplenie!

W nadchodzącym tygodniu cały kraj obejmie odwilż, zimowa aura utrzyma się tylko w wyższych partiach gór. Będzie dużo chmur i przeważnie opady deszczu. Początkowo na wschodzie i południowym...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics