Grzegorz Puda: nie będzie zmian w ubezpieczeniach rolników!

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda wydał oświadczenie w sprawie rzekomych zmian w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników. Podkreśla w nim, że żaden projekt w tej sprawie nie wpłynął do resortu.

Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Od kilku dni w mediach można przeczytać o planowanych zmianach w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników, w nawiązaniu do propozycji zmian odnośnie oskładkowania umów zlecenia (art. 5a), przygotowywanych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Żaden projekt nie wpłynął do Ministerstwa

“Informuję, że żaden projekt takiej ustawy nie wpłynął do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach uzgodnień międzyresortowych. Ani MRiRW, ani KRUS nie uczestniczyły w żadnych roboczych pracach nad proponowanym rozwiązaniem” – czytamy w oświadczeniu.

Z oświadczenia wynika, że rolnicy mogą spać spokojnie. Składki pozostaną bez zmian.

AM/Redakcja AgroNews

2 KOMENTARZE

  1. Tak! Na tym polega Wspólna Polityka Rolna. Pomoc rolnikom w różnych formach jest konieczna – dzięki temu konsumenci z każdej grupy społecznej mają dostęp do taniej żywności a rolnicy mają zapewnioną rentowność działalności gospodarczej. To wszystko odbywa się kosztem najbogatszych. Czy to jest sprawiedliwe? Jest sprawiedliwe, ponieważ ten kto otrzymał większy talent od Pana Boga może więcej dać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here