KRIR apeluje: Ekoschemat Dobrostan zwierząt opóźnia wypłatę dopłat bezpośrednich!

Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego w sprawie podjęcia działań w celu przyspieszenia wypłat płatności bezpośrednich oraz rozdzielenia płatności za ekoschemat Dobrostan zwierząt od pozostałych płatności bezpośrednich.

KRIR apeluje: Ekoschemat Dobrostan zwierząt opóźnia wypłatę dopłat bezpośrednich!

Ww. ekoschemat realizowany w ramach płatności bezpośrednich wydłuża okres rozpatrywania wniosku przez ARiMR poprzez stopień jego skomplikowania. Niska zaliczka i brak płatności bezpośrednich powodują zatory płatnicze, co komplikuje sytuację gospodarstw utrzymujących zwierzęta.

„Dlatego, uważamy, że ARiMR powinna wydawać dwie odrębne decyzje, tzn. o płatnościach bezpośrednich i o płatności dobrostanowej – apeluje KRIR.

Jan Marciszewski
KRIR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Za poprzedniego rządu o tej porze było wszystko wypłacone. A teraz to istny koszmar, im się nigdzie nie spieszy, oni mają czas doprowadzić rolnika do upadku.

  2. Banda złodziei oszustów nie mają pieniędzy i kombinują jak nie wypłacić i oszukać rolnika to samo z suszowym😡 pasza zrobiona na wiosnę przeznaczona na zimę została skarmiona latem całe dopłaty w moim wypadku zostały przeznaczone na zakup paszy I to było mało tej ich zaliczki a wyliczyli mi 11%. Niektórym sąsiadom po 29 po 18 aby tylko 30 nie przekroczyło gdzie w moim wypadku jakieś 80% szkody było

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics