Limit pomocy de minimis musi być zwiększony! Co na to Bruksela?

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku z wyczerpywaniem się limitu pomocy de minimis, czego skutkiem jest m.in. zawieszenie Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie o podjęcie starań o zwiększenie limitu pomocy de minimis na poziomie kraju i dla poszczególnych gospodarstw.

Limit pomocy de minimis musi być zwiększony! Co na to Bruksela?

Obecnie obowiązujące limity wyczerpują się ze względu na trudną sytuację w rolnictwie i różne formy pomocy udzielanej przez państwo. Nie bez znaczenia jest również inflacja, która przyspiesza wyczerpywanie limitów de minimis.

Zdaniem samorządu rolniczego konieczne jest wystąpienie do Komisji Europejskiej o zgodę na zwiększoną pomoc dla rolników, ponieważ obecna sytuacja nie może być uważana za normalne warunki rynkowe i pomoc ze strony państwa może zdecydować o przetrwaniu wielu gospodarstw.

Małgorzata Ramatowska
KRIR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kolejne ognisko ASF w Wielkopolsce!

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu 23 w 2024 r. ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń w Polsce, na podstawie wyników badań laboratoryjnych...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics