Lorenz Polska dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółka Lorenz Polska – wiodący producent europejskiego rynku przekąsek. W Polsce firma posiada zakład produkcyjny zlokalizowany w Stanowicach pod Wrocławiem. Wraz z innymi podmiotami będzie podejmować działania, których celem jest m.in.: ograniczenie negatywnego wpływu rolnictwa na środowisko oraz klimat.

Lorenz Polska dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności


Lorenz Polska jest znaczącym odbiorcą płodów rolnych. W Polsce firma od 20 lat współpracuje z ponad 80 lokalnymi rolnikami w zakresie dostaw ziemniaków. Gospodarstwa partnerskie znajdują się okolicach zakładów, co przekłada się na krótsze łańcuchy dostaw surowca, a w efekcie niższe emisje. Gospodarstwa prowadzą regularne badania gleby, co pozwala na bieżące analizowanie danych na temat nawożenia, nawadniania i właściwości gleby, a także prowadzenie ukierunkowanych kontroli zaczynając od momentu sadzenia aż do zbiorów. Taki model współpracy z rolnikami umożliwia prowadzenie zrównoważonej gospodarki rolnej, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Na liście partnerów firmy znajdują się także regionalni dostawcy pszenicy, mąki oraz oleju słonecznikowego i rzepakowego. Zakłady produkcyjne Lorenz, w tym ten zlokalizowany w Stanowicach pod Wrocławiem, posiadają certyfikaty IFS Food oraz BRC Global Standard for Food Safety, a Grupa Lorenz posiada certyfikat PN EN ISO 9001.

„Najlepsze ziemniaki kupuje się od dobrze znanych rolników. Tak samo jest u nas, ponieważ współpracujemy z rolnikami z okolic naszych zakładów już od ponad 20 lat. Efekt to najlepsza jakość na każdym etapie – od sadzonek ziemniaka poprzez pola uprawne aż do zbiorów. Potwierdzają to także regularnie przez nas prowadzone badania gleby i ziemniaków” – mówi Jarosław Domański, Koordynator ds. Współpracy z Rolnikami z The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o. Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha odpowiedzialności za żywność. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze zrównoważonego rolnictwa i żywności w Polsce.

„Nasi członkowie podejmują wspólnie działania, których celem jest ograniczenie negatywnego wpływu rolnictwa na środowisko i klimat, pracują na rzecz wzmocnienia stabilności finansowej produkcji rolnej, wspierają rozwój polskich gospodarstw rolnych oraz realizują inicjatywy na rzecz zacieśniania współpracy ze społecznościami lokalnymi. Przyjazna środowisku produkcja żywności odpowiada na społeczną potrzebę troski o środowisko i klimat. Współczesny konsument oczekuje, że żywność dostępna w polskich sklepach będzie wyprodukowana z poszanowaniem dla środowiska i klimatu w oparciu o lokalnych producentów rolnych przy zachowaniu przystępnego poziomu cen” – mówi Małgorzata Bojańczyk, Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności.


Lorenz jest członkiem Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Łańcuchów Dostaw Produktów Rolnych (INA), która skupia działaczy sektora prywatnego, społeczeństwa obywatelskiego i polityki. Celem inicjatywy jest wspólne tworzenie bardziej zrównoważonych globalnych łańcuchów dostaw produktów rolnych i poprawa warunków życia drobnych rolników. Firma jest również członkiem Polskiego Paktu Plastikowego, którego głównym zadaniem jest działanie na rzecz obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych. W 2023 roku Grupa Lorenz dołączyła do Science Based Targets initiative (SBTi) – inicjatywy tworzonej przez Carbon Disclosure Project (CDP), United Nations (ONZ) Global Compact, World Resources Institute (WRI) i World Wide Fund for Nature (WWF).

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kalkulator płatności dla gospodarstwa. Sprawdź ile pieniędzy dostaniesz?

15 marca br. ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych w ramach kolejnej kampanii. Według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dzień 10 czerwca br....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics