Minister Grzegorz Puda z wizytą w gospodarstwie rybackim

Ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych i Polski Ład są sposobami na zapobieganie wyludnianiu się obszarów wiejskich. To narzędzia wsparcia dla takich gospodarstw, jak to gospodarstwo rybackie, które mam okazję dziś oglądać – powiedział minister Grzegorz Puda podczas wizyty w gospodarstwie Mariusza Jabłońskiego we wsi Grajewo koło Giżycka.

Minister Grzegorz Puda z wizytą w gospodarstwie rybackim
Minister Grzegorz Puda z wizytą w gospodarstwie rybackim

Minister zapewnił, że rząd pracuje nad projektem ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych. Przepisy mają zawierać korzyści w obszarze podatkowym i gospodarczym, a także korzystne zmiany związane z dziedziczeniem.

Gospodarstwo, które odwiedził minister Grzegorz Puda ma 21 ha użytków rolnych. Znajdują się tu także stawy rybne, które zajmują 3 ha oraz tawerna wybudowana dzięki dofinansowaniu dla Lokalnych Grup Rybackich. Ryby hodowane w tym gospodarstwie to: amur, karp, lin, karaś, leszcz. Menu tawerny to tradycyjne, regionalne dania – promocja polskiej kuchni i regionu.

Gospodarstwo wyróżniane jest w konkursach, właściciel jest laureatem konkursu na najlepsze łowiska prowadzone przez LGR. W gospodarstwie hodowane są również koniki polskie wypasane na groblach dla utrzymania dobrego stanu zbiornika.

Polscy producenci rolni odpowiadają na zapotrzebowanie konsumentów, którzy szukają produktów wysokiej jakości. Ich dostępność mają ułatwić zmiany w rolniczym handlu detalicznym – zapowiedział szef resortu rolnictwa.

Prezydent z Ministrem Pudą o pomocy dla poszkodowanych rolników

Minister Puda podkreślił, że niezwykle ważne jest  kupowanie polskiej żywności i sięganie po produkty bezpośrednio od producentów.

MRIRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − osiem =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,901ObserwującyObserwuj
7,170SubskrybującySubskrybuj

Prezes KRUS przekazała ciągnik laureatom konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik przekazała Państwu Małgorzacie i Markowi Borkowskim - Laureatom XVIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - główną nagrodę w konkursie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE