Premier: Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty do 100 tys. zł bez opodatkowania

Jesteśmy dumni z polskiego rolnictwa. W Polskim Ładzie mamy wiele nowych rozwiązań dla polskiego rolnika. Będziemy je prezentowali i wdrażali w najbliższym czasie – podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim. Kluczową ze zmian będzie możliwość sprzedaży swoich produktów przez rolników w całej Polsce. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana.

Premier: Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty do 100 tys. zł bez opodatkowania
Premier: Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty do 100 tys. zł bez opodatkowania Fot.: Kancelaria Premiera

Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty do 100 tys. zł bez opodatkowania

Premier Mateusz Morawicki podczas wystąpienia podkreślił, że w ramach Polskiego Ładu rolnicy będą mieli większe możliwości. Jedną z kluczowych zmian jest uwolnienie rolniczego handlu detalicznego:

– Pierwsza kwestia to Rolniczy Handel Detaliczny. Zwiększamy w ramach Polskiego Ładu możliwości dla rolników, żeby mogli sprzedawać produkty na terenie całej Polski do 100 tys. zł bez opodatkowania – podkreślił.

Rząd stawia na polskie produkty. Chce, aby obywatele mieli łatwiejszy dostęp do wyrobów lokalnych, a rolnicy większy zysk ze swojej pracy.

Kupujmy polskie produkty

W ramach Polskiego Ładu zwiększamy możliwości dla rolników, żeby sprzedawać polskie produkty. Ponad ⅔ Polaków kupując żywność sprawdza czy to żywność polska. Ten trend rośnie coraz bardziej. Mogę powiedzieć, że to co jest polskie jest najzdrowsze, najsmaczniejsze i najbardziej ekologiczne – podkreślił szef rządu.

Pamiętajmy, że kupując polskie produkty wspieramy polską gospodarkę – przedsiębiorców, rolników. Wielu z nich to nasza rodzina lub znajomi. Ich dobrobyt jest dla nas ważny. Kupowanie produktów oznaczanych PRODUKT POLSKI to forma wsparcia milionów rodaków.

Większy zysk dla polskiego rolnika

– Walczymy o skrócenie drogi od pola do stołu – po to żeby zysk dla polskiego rolnika był największy. O to walczymy także na polu międzynarodowym – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, który dodał, że: – nasz rząd razem z ministrem rolnictwa zrobi wszystko, aby te wielkie pieniądze z budżetu państwa polskiego i wynegocjowane z Unii Europejskiej przeznaczyć na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa jeszcze bardziej – aby polskie rolnictwo dominowało w Europie. To jest nasz cel do zrealizowania.

Premier podkreślił także, że rząd dokłada wszelkich starań, żeby jak najwięcej inwestorów i inwestycji wzbogacało polską ziemię. Rozwiązania zaproponowane przez rząd w Polskim Ładzie przyczynią się do poprawy jakości zarówno rolników jak i wszystkich Polaków.

Trud pracy polskich rolników jest ważny dla Polaków

W Polsce mamy wiele wspaniałych rolników, którzy nieustannie zaopatrują Polaków, ale też obywateli innych krajów w produkty rolne. Przykładem dobrze funkcjonującego gospodarstwa jest m.in. rodzinne gospodarstwo Putzów w Marianowie Borowskim, które odwiedził premier Mateusz Morawiecki: – Jesteśmy we wspaniałym gospodarstwie państwa Putzów. To doskonały przykład jak można gospodarować efektywnie od pokoleń. Chciałbym gospodarzom podziękować za szczery polski patriotyzm.

Rodzinne gospodarstwo rolne Putz w Marianowie Brodowskim (powiat średzki, Wielkopolska) powstało w 1979 r. Założył je Tomasz Putz. Zaczynał od zakupu 11-hektarowego gospodarstwa. Teraz pracuje na ok. 1.500 ha. Prowadzone jest na terenie dwóch powiatów: średzkiego i wrzesińskiego, gdzie gospodarze zajmują się uprawą roli i hodowlą bydła.

Źródło: Kancelaria Premiera

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Agro Show 2022: w tym roku za wstęp trzeba zapłacić

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie.  Postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE