Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne i wydawnictwa ODR nagrodzone!

Medale „Zasłużony dla rolnictwa”, mądre sówki, puchary i róże trafiły w ręce zwycięzców konkursów: Kwatera na Medal 2018 i AgroKlasa ODR 2018. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się wczoraj w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi. Wybór najlepszej Kwatery na Medal tradycyjnie już został przeprowadzony za pośrednictwem naszego portalu.

– Te konkursy są niesłychanie istotne i bardzo wartościowe. Bo to one wyłaniają przedsiębiorczych i odważnych mieszkańców wsi, którzy odnieśli sukces zawodowy – powiedział podczas gali wręczenia nagród minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Zdaniem ministra konkursy Kwatery na Medal i AgroKlasa ODR pokazują, że na wsi z powodzeniem można prowadzić działalność inną niż typowo rolnicza.

Kwatera na Medal 2018 – najlepsze gospodarstwo agroturystyczne

Decyzją internautów i czytelników, I miejsce – w konkursie redakcji AGRO i portalu AgroNews – zajęło gospodarstwo agroturystyczne POD JABŁONIĄ, które prowadzą państwo Katarzyna i Piotr Siwiec w Celejowie (woj. lubelskie). Wskazało na nie 1242 osób spośród 10 384 biorących udział w głosowaniu.

II miejsce w konkursie przypadło Gospodarstwu Agroturystycznemu BZY I MAGNOLIE, prowadzonemu przez Damiana Masłowskiego w Łubowie (woj. zachodniopomorskie). Oddano na nie 1229 głosów.

Z kolei III miejsce z ilością 1135 głosów zajęła DOLINA KONI – gospodarstwo Wiktora Śpionka z Dłutówka (woj. łódzkie).

Pozostałe gospodarstwa, które brały udział w konkursie, otrzymały wyróżnienia. Były to Jędrusiowa Chata, Zwierzyniec Pierwszy, Ziołowy Dzbanek, Gościniec na Półwyspie, Dom na Starym Gościńcu Tiszyna, Żabi Raj i Chwałowo.

Właściciele gospodarstw zostali ponadto uhonorowani odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”.

AgroKlasa ODR 2018 – nagrody dla najlepszych wydawnictw

W 10 edycji konkursu AgroKlasa ODR 2018 najlepszym czasopismem periodycznym ośrodków doradztwa rolniczego okazały się „Wiadomości Rolnicze” wydawane przez PODR Szepietowo. Dwa równorzędne drugie miejsca zajęły: „Twój Doradca – Rolniczy Rynek” (DODR Wrocław) i „Aktualności Rolnicze” (ŚODR Modliszewice). Z kolei na trzecim miejscu uplasowały się aż trzy tytuły: „Podkarpackie Wiadomości Rolnicze” (PODR Boguchwała), „Wieś Mazowiecka” (MODR Warszawa) i „Zachodniopomorski Magazyn Rolniczy” (ZODR Barzkowice).

Minister rolnictwa wręczył także Nagrodę Stowarzyszenia AgroBiznesKlub im. Andrzeja Warchoła – buławę hetmańską – prezesowi Hurtowego Rynku Rolno-Spożywczego w Broniszach Mirosławowi Mazurukowi.

Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here