Napastnik z bagnetem zaatakował mężczyzn pracujących w lesie

29-letni mężczyzna zaatakował dwóch braci, którzy pracowali przy wycince drzew w lesie. Wymachując bagnetem i grożąc im pozbawieniem życia chciał wymusić pieniądze. Swoją złość wyładował wbijając ostrze noża w oponę ciągnika, którym pokrzywdzeni przyjechali do lasu.

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu bełchatowskiego, który usłyszał zarzuty usiłowania rozboju oraz gróźb karalnych. Agresor napadł na dwóch braci pracujących w lesie przy wycince drzew. Chwilę po zdarzeniu sprawca został namierzony i zatrzymany przez policję.

Napastnik z bagnetem zaatakował mężczyzn pracujących w lesie Fo
Napastnik z bagnetem zaatakował mężczyzn pracujących w lesie Fot.: Policja w Łodzi

Wymachiwał bagnetem i groził, że zabije

24 marca 2021 roku o godzinie 15.30 oficer dyżurny łaskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nieznanego mężczyzny, który napadł na dwóch braci pracujących w lesie. Przestępstwo miało miejsce w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Dubie i Chrząstawa, usytuowanymi na pograniczu powiatów bełchatowskiego i łaskiego. Napastnik wymachując bagnetem próbował wymusić od zgłaszającego pieniądze. Groził on również mężczyznom pozbawieniem życia.

Napastnik wbił ostrze noża w oponę ciągnika

Swoją złość wyładował wbijając ostrze noża w oponę ciągnika, którym pokrzywdzeni przyjechali do lasu. Sprawca ostatecznie uciekł oddalając się w kierunku miejscowości Dubie. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano policyjne patrole łaskiej i bełchatowskiej policji. W rozmowie z pokrzywdzonymi mundurowi ustalili również wygląd sprawcy. Agresor namierzony został przez łaskich policjantów zaraz po zdarzeniu, kiedy niczego się nie spodziewając wyszedł z pobliskiego sklepu. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli również bagnet, który podejrzewany miał przy sobie. 29-latka przewieziono do bełchatowskiej jednostki.

Volkswagenem wjechał w tył ciągnika rolniczego

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był pijany. Miał on pond półtora promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty usiłowania rozboju i gróźb karalnych. 26 marca sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia to przestępstwo zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności. Groźby karalne to czyn zagrożony karą do 2 lat więzienia.

AM/Redakcja AgroNews na podstawie Policja Łódz

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + dziewięć =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,894ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

Pomoc dla producentów trzody chlewnej

Pomoc wynosi 1000 zł do każdych urodzonych 10 prosiąt. Będzie wypłacana wyłącznie do 5000 prosiąt (czyli dla 500 loch). – To...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE