Nasza dziennikarka nagrodzona w konkursie KRUS

Kamila Szałaj, dziennikarka AgroNews.com.pl zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS “W rolnictwie można pracować bezpieczniej”.

Kamila Szałaj, konkurs dla dziennikarzy, konkurs KRUS dla dziennikarzy, KRUS, Aleksandra Hadzik

Kamila Szałaj została laureatem 24. edycji konkursu KRUS dla dziennikarzy “W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. Jej artykuł Mądry rolnik po… wypadku, poświęcony bezpieczeństwu na wsi, został uznany przez KRUS za najlepszy w kategorii „artykuł prasowy i publikacja internetowa”.

– Jest mi niezmiernie miło, że KRUS docenił moja pracę. Ta nagroda to dla mnie szczególne wyróżnienie, ale także zachęta do dalszego propagowania zasad bezpiecznej pracy na wsi. W nagrodzonym przez KRUS artykule opowiedziałam historię kilku rolników, którzy ulegli różnym wypadkom i dopiero po fakcie dostrzegli swoją nieostrożność. Każdy z nich w rozmowie ze mną przyznał, że „zbyt późno włączył myślenie”. Dlatego działalność prewencyjna KRUS w tym zakresie jest tak ważna i wręcz nieoceniona. Tym bardziej cieszę się, że mogłam dołożyć swoją cegiełkę do tej akcji – powiedziała Kamila Szałaj.

Prezes KRUS, dr Aleksandra Hadzik, wręczając nagrodę, podkreśliła, że za szczególnie istotne uważa wszelkie inicjatywy służące popularyzowaniu przez mass media zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwach rolnych.

– Efektem ich oddziaływania jest wzrost świadomości mieszkańców wsi, a w konsekwencji spadek liczby wypadków i chorób zawodowych rolników – wyjaśniła Prezes KRUS.

W tej edycji konkursu nagrodzono i wyróżniono 23 dziennikarzy z całej Polski. Zgłoszonych zostało 86 prac.

KRUS organizuje ten konkurs już od 25 lat.

Marta Nowak-Woźnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here