Przed nami duże podwyżki cen pieczywa

Drastyczne podwyżki cen energii i gazu odbiją się cenach pieczywa. Piekarnie nie mają wyjścia – jeśli nie podniosą cen to zbankrutują.

Przed nami duże podwyżki cen pieczywa
Przed nami duże podwyżki cen pieczywa

Podwyżki cen pieczywa są nieuniknione. Wysokie ceny dyktuje rynek, m.in. ceny prądu, a także składniki do produkcji pieczywa.

Piekarnia w województwie lubelskim już poinformowała swoich klientów o nadchodzącej drożyźnie:

Szanowni odbiorcy pieczywa, w związku z bezprecedensowym wzrostem kosztów produkcji jesteśmy zmuszeni wprowadzić podwyżkę cen pieczywa od 11 października b.r. W ostatnim czasie podniesiono nam trzykrotnie cenę gazu, łącznie o 115% (!), cenę energii elektrycznej o 20%, a cena naszego podstawowego surowca – mąki wzrosła z ciągu roku o blisko 50%.

Według analityków ceny żywności będą rosły w ekspresowym tempie. Ceny pieczywa mogą wzrosnąć nawet o kilkanaście procent. Podwyżki wynikają z wyższych cen surowców, podwyżek prądu i gazu, a także z obciążenia przedsiębiorców wyższymi kosztami utrzymania pracowników.

AM/Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

jeden × 5 =

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,899ObserwującyObserwuj
7,280SubskrybującySubskrybuj

Dopłaty bezpośrednie i płatności obszarowe: 3,2 mld zł na kontach rolników

18 października ruszyła wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. Przebiega ona bardzo sprawnie. - W pierwszym tygodniu...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE