Przed nami duże podwyżki cen pieczywa

Drastyczne podwyżki cen energii i gazu odbiją się cenach pieczywa. Piekarnie nie mają wyjścia – jeśli nie podniosą cen to zbankrutują.

Przed nami duże podwyżki cen pieczywa
Przed nami duże podwyżki cen pieczywa

Podwyżki cen pieczywa są nieuniknione. Wysokie ceny dyktuje rynek, m.in. ceny prądu, a także składniki do produkcji pieczywa.

Piekarnia w województwie lubelskim już poinformowała swoich klientów o nadchodzącej drożyźnie:

Szanowni odbiorcy pieczywa, w związku z bezprecedensowym wzrostem kosztów produkcji jesteśmy zmuszeni wprowadzić podwyżkę cen pieczywa od 11 października b.r. W ostatnim czasie podniesiono nam trzykrotnie cenę gazu, łącznie o 115% (!), cenę energii elektrycznej o 20%, a cena naszego podstawowego surowca – mąki wzrosła z ciągu roku o blisko 50%.

Według analityków ceny żywności będą rosły w ekspresowym tempie. Ceny pieczywa mogą wzrosnąć nawet o kilkanaście procent. Podwyżki wynikają z wyższych cen surowców, podwyżek prądu i gazu, a także z obciążenia przedsiębiorców wyższymi kosztami utrzymania pracowników.

AM/Redakcja AgroNews

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zmiany w sposobie naliczania czynszów dzierżawnych KOWR

W odpowiedzi liczne krytyczne sygnały napływające od rolników w sprawie zmiany w sposobie naliczania czynszów dzierżawnych KOWR od 1 stycznia 2024 r. Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics