Targi TSW z rekordową frekwencją!

Za nami 10. edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa! Ta największa impreza dla branży ogrodniczej w Polsce przyciągnęła ponad 16 tysięcy zwiedzających.

TSW – targi owocnych spotkań

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to największa branżowa impreza w Europie Środkowo-Wschodniej dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z  branży ogrodniczej.

Podczas jubileuszowej, X edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa wystawcy z kraju i zagranicy zaprezentowali bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, produkty wspierające produkcję ogrodniczą.

W targach wzięły udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Obecni byli także producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie.

Podczas TSW 2020 odbyło się prawie 60 wykładów prowadzonych przez polskich i zagranicznych specjalistów i naukowców.

Agrofagi powodują ok. 40 proc. strat w plonie

Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2020 po raz siódmy przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury konkursu uhonorowało najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji konkursu kapituła postanowiła nagrodzić następujące produkty, rozwiązania lub technologie:

  • Carbohumic – ekstrakt humusowy wykonany na bazie węgla brunatnego – zgłoszony przez Carbohort Sp. z o.o.;
  • Delfin WG – biologiczny środek do zwalczania gąsienic różnego rodzaju motyli – zgłoszony przez Agrosimex Sp. z o.o.;
  • Enbar – urządzenie do zamgławiania upraw pod osłonami z użyciem środków ochrony roślin – zgłoszone przez Royal Brinkman Polska Sp. z o.o.

Przyznano też wyróżnienie:

Plantalux Medio – wielozadaniowy sensor w systemie sterowania oświetleniem – zgłoszony przez Plantalux Sp. z o.o.

oprac. Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here