Traktorzysta pijany i bez prawa jazdy wjechał ciągnikiem w dom!

37-letni mieszkaniec powiatu średzkiego wjechał ciągnikiem rolniczym w ścianę budynku mieszkalnego. Jak się okazało wsiadł do ciągnika bez uprawnień do kierowania oraz z  trzema promilami alkoholu.

W poniedziałek 14. grudnia do dyżurnego średzkiej Policji doszło zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący ciągnikiem uderzył w ścianę budynku mieszkalnego. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zobaczyli uszkodzone ogrodzenie posesji oraz ścianę boczną budynku mieszkalnego, a przy niej rozbity ciągnik. Pomimo niebezpiecznej sytuacji nikomu na szczęście nic się nie stało.

Wsiadł za kółko z trzema promilami

Kierującym ciągnikiem okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Podczas czynności od mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że kierujący ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Spłonęła suszarnia i 10 ton kukurydzy

Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy. Kierujący został ukarany mandatem karnym za brak uprawnień do kierowania pojazdami oraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Ale to jego najmniejsze zmartwienie. 37-latek musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Środzie Śląskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here