Ukraińcy nielegalnie pracowali przy produkcji żywności

W jednym z zakładów na terenie powiatu suskiego, zostało zatrzymanych ośmiu nielegalnie pracujących Ukraińców.

rolnik, rolnictwo, produkcja żywności, Ukraińcy, nielegalna praca, Ukraińcy nielegalnie pracowali

Ukraińcy nielegalnie pracowali w Polsce

Okazało się, że ośmiu spośród szesnastu poddanych kontroli cudzoziemców pracowało nielegalnie przy obróbce produktów żywnościowych. Cztery kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 21 do 56 lat, wykonywało prace bez wymaganych zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce wydanych przez wojewodę, oraz nie posiadało podpisanych umów z pracodawcą.

– Cudzoziemcy za nielegalne wykonywanie pracy zostali ukarani mandatami karnymi oraz Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski w terminie 20 dni. Dodatkowo cudzoziemcy zostali objęci rocznym zakazem ponownego wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen – wyjaśnia Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Natomiast w stosunku do przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nielegalnego powierzenie pracy cudzoziemcom. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny od 1000 zł do 30 000 zł.

Redakcja AgroNews, na podst. Straż Graniczna, fot. KOSG

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Policjanci odzyskali ciągnik rolniczy o wartości prawie pół miliona złotych

Żuromińscy kryminalni odzyskali przywłaszczy ciągnik rolniczy o wartości 450 tys. zł. Mieszkance powiatu żuromińskiego grozi do 10 lat więzienia. To kolejny odzyskany pojazd w...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE