W programie węglowym Agreena jest już 2 mln hektarów

Agtech Agreena utwierdza się w pozycji europejskiego lidera ogłaszając dzisiaj, że rozwijany przez firmę program węglowy obejmuje już dwa miliony hektarów w 17-stu europejskich państwach. Agreena uruchomiła platformę węglową by wspierać finansowo konwersję rolników do praktyk rolnictwa regeneracyjnego. W ten sposób gospodarze mogą aktywnie działać na rzecz klimatu przechwytując węgiel z atmosfery i magazynując go w glebie.

Skala konwersji gruntów do rolnictwa regeneracyjnego w programie Agreena odpowiada wielkości 2.8 mln boisk piłkarskich. Ponad tysiąc rolników korzystających z platformy AgreenaCarbon stanowi dowód tego, że technologia jest najlepszym sprzymierzeńcem w łagodzeniu skutków zmian klimatycznych.

“Według IPCC sekwestracja węgla w rolnictwie to kluczowe rozwiązanie upowszechniające działania klimatyczne, ale może wiązać się z początkowymi kosztami po stronie rolników. Agreena wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nauki i technologii przekształcając wysiłek rolników w wysokiej jakości zbywalne kredyty węglowe. Dla gospodarstw jest to dodatkowy strumień przychodów” – mówi Julie Koch Fahler, współzałożyciel i COO Agreena.

Skalowalne oddziaływanie firmy na klimat wspierane jest innowacyjnym zapleczem technicznym.  W 2022 r. Agreena przejęła czołowego dostawcę technologii pomiaru, sprawozdawczości oraz weryfikacji praktyk rolnictwa regeneratywnego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i teledetekcji. Połączenie próbkowych badań glebowych z danymi terenowym i uczeniem maszynowym wraz z techniką obrazowania to sposób, który pozwala Agreenie upowszechniać wiedzę o glebie i materii organicznej.

“Precyzyjne, szybsze i bardziej transparentne rozwiązania MRV dają więcej możliwości w porównaniu do tradycyjnych audytów certyfikacyjnych i zapewniają skuteczne skalowanie programów rolnictwa węglowego” mówi Fahler, dodając przy tym, że spółka odpowiada na potrzeby nabywców kredytów węglowych w zakresie wiarygodności i zaufania poprzez stałe monitorowanie i śledzenie sytuacji na certyfikowanych polach. 

Ponadto, w celu zapewnienia integralności wydawanych certyfikatów, przegląd danych i inspekcje terenowe realizowane są przez niezależny Organ Walidacyjny i Weryfikacyjny (VVB) przed emisją kredytów i przed sprzedażą na dobrowolnym rynku węglowym. W ten sposób następuje potwierdzenie redukcji emisji i fakt zmagazynowania węgla, co z kolei wzmacnia jakość zbywanych kredytów węglowych i ich rolę na drodze do gospodarki niskoemisyjnej.

Źródło: Agreena

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Interwencje pszczelarskie – 7 naborów w toku

Do 18 stycznia 2024 r. hodowcy pszczół, zrzeszające pszczelarzy organizacje, ośrodki doradztwa rolniczego i jednostki naukowo-badawcze mogą się starać o dofinansowanie z Planu Strategicznego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics